Przyjazd od
Wyjazd do

Świnoujście

Willa Atena dzięki swojemu dogodnemu położeniu jest doskonałym miejscem, z którego można wyruszyć na spotkanie ze wszystkimi atrakcjami tego nadmorskiego kurortu (a trzeba przyznać, że jest ich naprawdę sporo). Dodatkowo, z Willi Atena będziecie mogli wszędzie dojechać rowerem z naszej wypożyczalni.

 Świnoujście, za sprawą rozbudowanej sieci ścieżek rowerowych oraz dzięki przejściom granicznym, łączącym je z niemieckimi miejscowościami, jest prawdziwym rajem dla miłośników dwóch kółek. Zanim jednak przejdziemy do omawiania tego, co warto zobaczyć w Świnoujściu, pozwólcie, że opowiemy Wam kilka słów o samym mieście.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy turystom przybywającym do naszego miasta, jest jego absolutnie wyjątkowe położenie na trzech dużych (Uznam, Wolin, Karsibór) oraz czterdziestu czterech małych, niezamieszkanych wyspach. Dlatego też nazwanie naszej willi imieniem greckiej bogini mądrości – Ateny, może być w pewnym sensie uzasadnione, ponieważ Grecja jest również ulokowana na wyspach.

Położenie geograficzne Świnoujścia w północno-zachodnim krańcu naszego kraju sprawia, że jego mieszkańcy często żartobliwie mówią, że "tutaj zaczyna się Polska".

Wielu turystom Świnoujście kojarzy się z miejscem, w którym znajduje się najszersza i najpiękniejsza na całym polskim wybrzeżu plaża. Warto jednak poznać inne atrakcje tego miasta.

Lokalizacja

Willa Atena

ul. Kapitańska 5, 72-600 Świnoujście

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij